Hide Announcements


Show Terminal Labor Orders

ILA 970 & 1248

Vessel Labor Orders

I L A TRANSLIFTER DR----------TRANSLIFTER DR
A. BUTTS----------------W. OLIVER
1 2 4 8 & 9 7 0 12:00 APMTVA
----------------------------------------
WORK SCHEDULE R. NOEL
**************************************** 7:00 START APMTVA VESSEL
****************************************----------------------------------------
SCHEDULE FOR SATURDAY NOVEMBER 20, 2010 T. BRIGHT---------------M. BRANCH
---------------------------------------- 7:00 START APMTVA SHOP
...................RT...................----------------------------------------
R. GRIFFIN------------3 G. BROWN
7:00 PERDUE 12:00 NOON START APMTVA YARD
--------------------------------------------------------------------------------
..................UMS.....................................CERES.................
R. BLAKE---------------J. GRANT T. HARRIS--------------5
W. SMITH---------------F. KARNES J. WEAVER--------------5
6:00 APMTVA MAERSK DUNEDIN M. VEAL----------------5
---------------------------------------- R. BROWN---------------3-2
..................APM................... P. ARNOLD--------------3-2
A. SMITH---------------A. SPENCE J. CHERRY--------------3-2
A. PRAILEAU------------R. JONES R. TALLEY---------------6 C/L
R. COLEMAN-------------G. FREEMAN G. BRIGHT---------------6 C/L
T. PAULK---------------C. REID M. SINK-F-------------D. WINTERS-F
T. JONES---------------L. SMITH E. FARRER-F
O. DURHAM--------------T. SAUNDERS 6:00 B.B. ITALY EXPRESS (NB)
A. BUTTS---------------T. WILLIAMS----------------------------------------
W. OLIVER H. BYRD-----------------5
6:00 START APMTVA J. MCKINNON-------------5
---------------------------------------- C. NICHOLS--------------4-2
K. WRIGHT R. EDWARDS--------------4-2
6:00 APMTVA S. EVANS----------------6 C/L
---------------------------------------- M. HODGES-F----------M. HICKS-F
M. BUTTS R. CHAPMAN-F---------S. ELLIOTT-F
12:00 APMTVA 7:00 APMTVA FRISIA ROSTOCK
--------------------------------------------------------------------------------
M. BRANCH H. HOUSTON--------------5
6:00 START APMTVA VESSEL B. JORDAN---------------4-2
---------------------------------------- D. MINER-F
G. BROWN 7:00 APMTVA COLUMBIA HOUSTON
6:00 START APMTVA YARD----------------------------------------
----------------------------------------****************************************
R. NOEL****************************************
7:00 START APMTVA SHOPSCHEDULE FOR SUN. NIGHT NOVEMBER 21,2010
--------------------------------------------------------------------------------
...................CERES...................................UMS..................
H. SMITH----------------5 W. SMITH---------------F. KARNES
R. FORT-----------------5 6:00 APMTVA MAERSK TANGIER
J. LOWE-----------------4-2----------------------------------------
M. COPELAND-------------4-2...................APM..................
A. WYNNE----------------6 C/L T. OWENS
R. TALLEY---------------6 C/L 6:00 APMTVA
D. MINER-F-----------M. HODGES-F----------------------------------------
M. HICKS-F-----------S. ELLIOTT-F H. DAY
6:00 APMTVA MAERSK DUNEDIN 6:00 START APMTVA VESSEL
--------------------------------------------------------------------------------
M. JOYNER---------------5..................CERES.................
W. SMITH----------------5 M. JOYNER--------------5
L. SILVER---------------5 W. SMITH---------------5
H. HINTON---------------3-2 L. SILVER--------------5
J. FITZGERALD-----------3-2 H. HINTON--------------3-2
W. TAYLOR---------------3-2 J. FITZGERALD----------3-2
G. BRIGHT---------------6 C/L W. TAYLOR--------------3-2
S. EVANS----------------6 C/L C. BARNES--------------6 C/L
M. SINK-F-------------D. WINTERS-F M. BARNETTE------------6 C/L
E. FARRER-F J. QUANTZ-F---------E. FARRER-F
7:00 B.B. NYK RIGEL (NB) D. RIDDICK-F
---------------------------------------- 6:00 B.B. NYK REMUS (NB)
****************************************----------------------------------------
**************************************** L. DELOATCH------------5
**************************************** J. WALTON--------------4-2
**************************************** A. ANTHONY-------------6 C/L
**************************************** R. CHAPMAN-F--------D. MINER-F
**************************************** 6:00 APMTVA MAERSK TANGIER
****************************************----------------------------------------
********************************************************************************
********************************************************************************
********************************************************************************
********************************************************************************
********************************************************************************
SCHEDULE FOR SAT. NIGHT NOVEMBER 20,2010SCHEDULE FOR MONDAY NOVEMBER 22, 2010
--------------------------------------------------------------------------------
...................UMS.....................................RT...................
J. ANGE----------------L. ASHCRAFT R. GRIFFIN-------------3
R. RAYNER--------------R. JONES 7:00 PERDUE
R. PUGH----------------B. RASCOE,JR.----------------------------------------
5:00 START APMTVA MSC ANGELA...................UMS..................
---------------------------------------- J. ANGE-----------------L. ASHCRAFT
G. HARRELL-------------C. RIDLEY R. JONES----------------R. RAYNER
L. GIBSON--------------R. MILBOURNE R. PUGH-----------------B. RASCOE,JR.
R. THOMPSON------------T. BURTON 7:00 APMTVA S/L RACER
6:00 START APMTVA NORTHERN JAVELIN----------------------------------------
---------------------------------------- K. PRITCHARD
...................APM.................. N. GLAZEBROOK-----------H. GOFFIGAN
C. REID 7:00 APMTVA TRAINING
6:00 APMTVA----------------------------------------
----------------------------------------..................CP&O..................
H. DAY R. NORRIS---------------5
4:00 START APMTVA VESSEL J. BURDEN---------------5
---------------------------------------- R. PAYTON---------------5
...................CERES................ E. SPENCER--------------3-2
T. HARRIS--------------5 T. HINTON---------------3-2
M. VEAL----------------5 J. JARRETT--------------3-2
H. HOUSTON-------------5 K. REESE----------------6 C/L
R. BROWN---------------4-2 J. KRESSEL--------------6 C/L
J. CHERRY--------------4-2 J. CAMBRON-F----------R. NORRIS-F
B. JORDAN--------------4-2 B. OSTRANDER-F
C. BARNES--------------6 C/L 7:00 B.B. GRANVILLE BRIDGE
M. BARNETTE------------6 C/L----------------------------------------
J. QUANTZ-F----------M. HICKS-F M. HART-----------------5
D. THOMPSON-F--------D. MINER-F R. EPPS-----------------5
K. MEARS-F-----------M. HODGES-F F. SPENCE---------------5
5:00 START APMTVA MSC ANGELA M. WALTON---------------3-2
---------------------------------------- M. DECKER---------------3-2
L. DELOATCH------------5 T. SIMONS---------------3-2
H. SMITH----------------5 E. HARVEY---------------6 C/L
R. FORT-----------------5 A. NIX------------------6 C/L
J. WALTON---------------4-2 M. CAMILLERI-F---------E. SARI-F
J. LOWE-----------------4-2 J. COOKSEY-F
M. COPELAND-------------4-2 7:00 B.B. CATHRINE RICKMERS
A. ANTHONY--------------6 C/L----------------------------------------
T. MATTHEWS-------------6 C/L B. RIDDICK---------------C. CASON
A. WYNNE----------------6 C/L 7:00 APM SHUTTLE TRUCK & TRANSLFTR TRG
K. MCCAULEY-F---------R. CHAPMAN-F----------------------------------------
M. RANSONE-F----------B. CREASY-F..................APM...................
J. BRANSFORD-F--------S. CAULDWELL-F T. ARTIS-----------------K. WRIGHT
6:00 START APMTVA NORTHERN JAVELIN R. JONES-----------------T. OWENS
---------------------------------------- A. PRAILEAU--------------A. SPENCE
**************************************** R. HUGHES----------------A. TROTTER
**************************************** 6:00 START APMTVA
****************************************----------------------------------------
**************************************** C. BAGBY-----------------S. JENNINGS
**************************************** 6:00 APMTVA
****************************************----------------------------------------
**************************************** R. COLEMAN---------------G. FREEMAN
**************************************** E. FRANCIS--------------A. SMITH
**************************************** R.H. EDWARDS------------P. CONLOGUE
SCHEDULE FOR SUNDAY NOVEMBER 21, 2010 C. REID-----------------B. CREASY
---------------------------------------- J. BODDIE---------------T. SHREEVES
...................RT................... L. SMITH----------------S. NORFLEET
R. GRIFFIN-------------3 S. COLEY----------------T. JONES
7:00 PERDUE D. WHITFIELD
---------------------------------------- 7:00 APMTVA
..................UMS...................----------------------------------------
T. DAUBENSPECK----------T. GILKERSON**W. LOVELY,JR.-----------4
R. KOWALSKY-------------G. MCCAULEY 7:00 APMTVA SECURING
7:00 APMTVA FRISIA ROSTOCK----------------------------------------
---------------------------------------- T. BRIGHT
R. BLAKE----------------J. GRANT 5:00 START APMTVA
7:00 APMTVA COL. HOUSTON----------------------------------------
---------------------------------------- M. BRANCH
..................CP&O.................. 7:00 START APMTVA VESSEL
A. NIX------------------6 C/L----------------------------------------
D. SHREEVES-------------6 C/L R. NOEL
6:00 START B.B. APL PEARL 8:00 START APMTVA SHOP
--------------------------------------------------------------------------------
F. SPENCE---------------5...................CERES................
S. LINYEAR--------------5 H. SMITH---------------5
D. WARD-----------------5 R. FORT----------------5
T. SIMONS---------------3-2 T. HARRIS--------------5
C. BERRY----------------3-2 J. LOWE----------------4-2
W. BEACHUM--------------3-2 M. COPELAND------------4-2
J. BURDEN-F-----------B. OSTRANDER-F R. BROWN---------------4-2
T. DAVIS-F T. MATTHEWS------------6 C/L
6:00 B.B. APL PEARL A. WYNNE---------------6 C/L
---------------------------------------- R. TALLEY--------------6 C/L
L. MEEKINS--------------8 C/L M. HODGES-F---------M. HICKS-F
6:00 B.B. HYUNDAI VOYAGER R. CHAPMAN-F--------S. ELLIOTT-F
---------------------------------------- M. ROBERTS-F--------D. MINER-F
L. WATERS---------------5 7:00 APMTVA SEALAND RACER
W. GRAY-----------------5----------------------------------------
N. UZZLE----------------3-2 H. BYRD----------------5
E. SARI-----------------3-2 J. WEAVER--------------5
M. CAMILLERI-F---------J. COOKSEY-F C. NICHOLS-------------3-2
7:00 B.B. HYUNDAI VOYAGER P. ARNOLD--------------3-2
---------------------------------------- G. BRIGHT--------------6 C/L
E. SNYDER---------------5 M. SINK-F------------D. WINTERS-F
R. SHREEVES-------------3-2 7:00 B.B. PARIS EXPRESS (NB)
T. ROLLINS--------------6 C/L----------------------------------------
E. SPENCER-F M. HARRELL-------------C. GUILL
7:00 B.B. SEDEF KALKAVAN P. ARNOLD--------------S. BASS
---------------------------------------- 7:00 APMTVA SHUTTLE TRUCK TRAINING
..................APM...................----------------------------------------
L. SMITH CONTAINER FREIGHT STATION
6:00 APMTVA 3 EXTRA MEN
---------------------------------------- 7:00 P.P.
T. SAUNDERS-------------R. COLEMAN----------------------------------------
G. FREEMAN--------------A. TROTTER 0 EXTRA MEN
A. SMITH----------------C. REID 7:00 B.B.
T. JONES----------------TRANSLIFTER DR----------------------------------------